-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Дали Супермен ќе биде новиот Џејмс Бонд ?

Најчитани вести

Кој ќе го наследи Даниел Крег и ќе ја преземе улогата на Џејмс Бонд се уште не е познато, фановите веќе се нетрпеливи, а обложувалниците предвидуваат.

Со оглед на тоа дека е отпуштен од франшизата за Супермен, се поголеми се шансите актерот Хенри Кавил повторно да ја игра улогата на суперхеројот и да стане таен агент 007.

Се очекуваше популарниот британски актер повторно да го облече костумот „Човек од челик“ за уште еден филм на DC, но се чини дека продуцентите сепак сакаат помлад актер да го игра Супермен. Всушност, Кавил дури ја одби главната улога во „Волшебникот“ на Нетфликс за да ја повтори својата улога на легендарниот суперхерој.

Во изјавата објавена на неговиот Инстаграм, Кавил рече дека имал средба со шефовите на студиото на DC, Џејмс Ган и Питер Сафран, и токму тогаш дознал дека сепак нема да го игра Супермен.

„Откако студиото ми кажа да го објавам мојот камбек во октомври, не ми се допаднаа оваа вест, но таков е животот“, напиша Кавил.

Тој рече дека го почитува „менувањето на чуварот“ и им посака на продуцентите многу среќа во продолжувањето на франшизата. Зборувајќи пред своите фанови, Кавил нагласи дека „неговото време на носење наметка заврши, но Супермен е сè уште тука“.

По неговата објава се зголемија шансите тој да стане следниот Бонд. Според обложувалниците, Арон Тејлор-Џонсон останува фаворит за улогата, но Кавил сега е на второто место.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести