18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Дали сакате да изгубите тежина на лицето? Верувале или не, можно е, но мора да го сторите ОВА!

Најчитани вести

Еве што препорачуваат експертите.

  1. Хидрирајте се

Луси Локет Лавс, тренер за фитнес, ве советува да бидете сигурни дека сте хидрирани и да пиете доволно вода – водата игра витална улога во слабеењето.

  1. Тренинг со тегови
    Каи Џастис, тренер за фитнес вели дека слабеењето на лицето е нешто што не можете да го постигнете без да видите промени во остатокот од вашето тело. Кардио тренингот е одличен за согорување на маснотии, но кога ќе завршите кардио сесија, согорувањето на маснотиите престанува. За да продолжите да согорувате маснотии после вежбање, треба да направите неколку сесии со тегови. Со градење на вашата мускулна маса, природно го зголемувате метаболизмот, така што телото се забрзува, согорувајќи калории побрзо.
  2. Кажете му збогум на алкохолот
    Фитнес тренер, нутриционист и автор на фитнес Карли Џуе предлага намалување на алкохолот, бидејќи алкохолот може да направи да изгледаме подуени во лицето.
  3. Масажа на лице
    Со редовна масажа на лицето, може да изгубите значителна количина маснотии од лицето, бидејќи масажата ја зголемува кислородот и циркулацијата на крвта, што пак помага да се затегне кожата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com