9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Дали и вам ви личи на принцезата Јасмин? Криси Тајген привлече внимание со циркони на средината на челото!

Најчитани вести

Американската манекенка Криси Тиген (34) беше фотографирана на улиците на Беверли Хилс во уредно издание, а по тој повод имаше многу интересен накит на лицето.

Имено, сопругата на музичарот Џон Леџенд (41) не дозволува пандемијата на корона вирус да спречи да изгледа добро, па затоа тргна да купува во многу стилизирано издание.

Носеше кафеав плетен џемпер, преку бел фустан од тантела, а носеше кафени превртени кожни чизми што беа над нејзините колена.

Криси имаше плетенки на главата додека носеше црна заштитна маска над лицето и се обидуваше да ја задржи физичката дистанца од другите луѓе.

Манекенката го загуби своето бебе пред три месеци, но сепак има испакнат стомак.

Таа на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија на која позира во тесен, долг фустан, така што јасно се гледа нејзиниот испакнат стомак.

Манекенката истакна дека е тажна и дека е фрустрирана што сè уште има стомак.

Ова е моето тело. Иако не сум бремена, секој поглед во огледало ме потсетува на тоа што можеше да биде. Не знам зошто сè уште имам стомак. Тажна сум, тоа ме фрустрира – напиша тогаш моделот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести