Home Здравје Дали имате висок шеќер? Ќе ги откриете првите СИМПТОМИ на ЛИЦЕТО, затоа добро гледајте се во ОГЛЕДАЛО секое утро

Дали имате висок шеќер? Ќе ги откриете првите СИМПТОМИ на ЛИЦЕТО, затоа добро гледајте се во ОГЛЕДАЛО секое утро

by admin

Ако нашето мени е дефинитивно здрава храна, овошје, зеленчук, се чувствуваме добро и здраво и нема да имаме никакви проблеми со лицето. Но, ако брзата храна сè уште ви е најдобар пријател, нема да бидат задоволни ниту нашето тело, ниту нашиот изглед.

Конзумирањето на шеќер, алкохол, глутен, има многу силно влијание на нашето лице.

Д-р Нигма Талиб е наутропатски лекар кој е специјализиран за кожа, акни, темни кругови и црвенило. Тој верува дека нашето лице е одраз на сè што јадеме.

Обидете се да го идентификувате типот на лицето и да дознаете што ги предизвикува вашите проблеми.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More