20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Дали гејмерскиот Black Shark 5 Pro ќе го помине тестот на издржливост?

Најчитани вести

Гејмерските телефони се популарни меѓу корисниците на мобилни уреди, а како еден од нив помина на тестот за издржливост погледнете во видеото подолу.

YouTube каналот JerryRigEverything повторно е активен, а овој пат Зак од споменатиот канал на својот неконвенционален тест за издржливост го има гејмерскиот Black Shark 5 Pro.

Први на тестот се најдоа магнетните „pop-up“ копчиња, односно нивниот структурен интегритет, а тестот открива и дали брзиот полнач од 120 W навистина го полни телефонот до врвот за само 15 минути.

Постојат и стандардни тестови за гребење и горење на екранот. Екранот е изгребан од шестото ниво на скалата на Мос, со подлабоки зарези од седмото ниво, што е стандарден резултат.

Крајниот тест – свиткување на телефонот со раце – покажа дека Black Shark 5 Pro е добро направен уред. Свиткувањето од задната страна укажува на добра флексибилност и не е забележано пукање или лупење.

Black Shark 5 Pro е солидно изграден телефон за игри и сега со нетрпение очекуваме да видиме што има во овој уред.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com