4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Давидовиќ: Ова е врвот, Јанева веднаш да биде повикана на распит

Најчитани вести

По допрен глас, а видео снимката е допрен глас, Обвинтелството мора да реагира и обвинителката Јанева, која се споменува во снимката, да ја повика да даде изјава, вели за весникот ВЕЧЕР, адвокатот Звонко Давидовиќ откако денеска италијански медиум објави прилог со видео и со аудио снимка каде се споменува шефицата на СЈО во контекст на изнудувањето пари од бизнисменот Орце Камчев во замена зџа негова слобода,

Давидовиќ потстеува дека дека ова не е прв допрен глас за случајот „Рекет“.

„Оваа снимка е врвот, бидејќи пред неа имало многу изјави и докази врз основа на кои до сега требало да бидат преземени одредени дејствија“, вели адвокатот.

„Таа е под сомневање, а нејзини овластувања не се ограничени. Да не заборавиме, Катица Јанева се уште е специјална јавна обвинителка што значи со работно место во СЈО“, вели Давидовиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести