7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Давидовиќ: Кривично дело е признанието на Ден Дончев дека ги предупредил Швеѓаните

Најчитани вести

Апсолутно не е надлежност на Ден Дончев да предупредува странски инвеститори дека тендерот е незаконит и дека се води истрага за тоа, вели адвокатот Звонко Давидовиќ, кој во интервју за „Алфа“ додава и дека не е точно дека за тој тендер се водела истрага.

Јавното обвинителство дава отчет на премиерот за истрагите што ги води. Вака барем може да се толкува изјавата на Зоран Заев кој денеска призна дека за скандалот со фирмата Дијамед, која го доби епитетот Рекет 2 добивал информации од обвинителството. Премиерот застана зад се она што го кажа досега Ден Дончев кој заедно со Филипче заработија кривична пријава за за притисок шведскиот инвеститор да се откаже од намерата за купување на компанијата…

Погледнете го целото интервју со адвокатот Звонко Давидовиќ:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести