27.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Гуџуфи со 17 години ќе прави трансфер во Турција!

Најчитани вести

Бесар Гуџуфи, кој на 29 мај ќе полни 17 години, некогаш големиот талент на Вардар, а сега член на Беласица, летово најверојатно ќе се пресели во Турција. Како што велат нашите информации, два турски клуба биле заинтересирани за услуги на младиот офанзивец, кој оваа пролет игра одлично за струмичкиот тим, од кој со едниот веќе започнале преговорите.

Се разбира дека сеуште е рано да се знае дали овој најавен трансфер навистина ќе се оствари овој јуни, или тоа ќе биде во јануари, но јасно е дека од ден на ден понудите и интересот за младиот фудбалер на Беласица ќе се зголемуваат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести