8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Грција се подготвува за нова бура, вчера регистрирани повеќе од 3.500 молњи

Најчитани вести

Повеќе од 3.500 молњи во текот на вчерашниот ден се регистрирани низ цела Грција. Невремето „Адиносос“ коешто ја зафати земјата се очекува да продолжи до среда. Органите за заштиа и спасување го проследија предупредувањето од метеоролозите дека бурата што доаѓа се очекува да биде проследена со силен ветер, обилен дожд и грмежи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести