23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Грција најверојатно ќе ги отвори рестораните по Велигден

Најчитани вести

Грција можеби ќе дозволи да се отворат градините во рестораните по Велигден, а ситуацијата се очекува да се нормализира до мај.

Ова го изјави министерот за развој и инвестиции Адонис Георгијадис во интервју за телевизијата Скај.

“Рестораните ќе се отворат, можеби дури и пред туристичката сезона. Верувам дека рестораните ќе можат да се отворат по Велигден ако состојбата со пандемијата непречено се подобри”, рече Георгијадис, пренесува грчката агенција АНА.

Сепак, министерот потенцира дека само градините во рестораните ќе бидат отворени за гости.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести