35.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Грција го одложи екстрадирањето на руски сајбер измамник

Најчитани вести

Адвокатот на рускиот државјанин 40 годишниот Александар Виник кој е осомничен за проневера на милијарди долари во дигиталната валута биткоин изјави дека неговата екстрадиција од Грција во Франција била одложена. Виник кој е во затвор во Грција веќе две години, деновиве почна да штрајкува со глад откако бил известен дека ќе биде екстрадиран во Франција. Виник е еден од седумтемина Руси уапсени ширум светот кои се осомничени или осудени за сајбер криминал. Виник главно делувал во Франција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com