30.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Гру пред само две недели ги изговорил зборовите од кои денеска сите се ежат

Најчитани вести

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру, кој при спортска несреќа загина попладнево, пред само две недели даде интервју за порталот „Телеграф“, во кој зборуваше за својата љубов кон екстремните спортови и адреналинот.

Заљубен сум во сноубординг уште од првиот ден кога застанав на даска, далечната 1996 година. Во тоа време би менувал пет летувања за едно зимување. Но, во 2005 година го открива кајтот. Од тогаш не поминува ни ден, а да не погледнам некое видео за кајт или фотографија од летувањето, раскажувал Гру.

Тој додал дека обожава адреналин и покрај сноубординг и кајт, скокал и од авион и имал и други спортски авантури.

Пред некој ден зборував со еден другар, кој познаваше еден тип кој загина во несреќа. Не можеш да доживееш несреќа, а да не загинеш, рече Гру.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com