Home » Група грчки хакери „упаднале“ во сајтот на МОН – велат дека имаат пристап и до безбедносните камери

Група грчки хакери „упаднале“ во сајтот на МОН – велат дека имаат пристап и до безбедносните камери

by Журнал.мк

Група на грчки хакери кои себе си се претставуват како „Моќната грчка армија“ тврдат дека го хакирале македонското Министерство за образование и наука.

Од министерството досега нема никакви податоци за овој хакерски напад, а не се знае ни дали нападот се уште е во тек.

Според Твитер профилот „Моќна грчка армија“ хакерскиот напад бил пренесуван во живо од страна на грчките хакери.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More