Home » Груевски ги поддржа Италијанците, на сметка на македонскиот терен за фудбал

Груевски ги поддржа Италијанците, на сметка на македонскиот терен за фудбал

by Lina Muslija

Експремиерот Никола Груевски со критики до актулената власт на СДСМ, по поплаките на италијанските фудбалери за теренот на кој ќе играат. Италијаците порачаа дека истиот е надвор од стандардите на кои се навикнати.

„Играњето на ваков терен може да биде опасно. Знаевме дека ќе биде тежок натпревар, но на овој терен станува уште потешко“, ја пренесе “Italian Football TV” изјавата на италијанскиот репрезентативец Чиро Имобил.

Потоа, им се придружи и Груевски.

“Тревата на стадионот не се способни да ја одржуваат. Ни се чудат Италијанците…

А народот реформи, ЕУ, подобар стандард и подобар живот чека… Тука каде сум само во последните 4-5 години какви ли не европски или светски првенства се организираа во фудбал, ракомет, ватерполо, пливање, пинг понг, атлетика итн. Што ли не изградија. Овие нашиве 10 декари земја се неспособни да одржуваат”, стои во дел од изјавата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More