Home » Груби оствари средба со Мараш Дукај, министер за јавна администрација на Црна Гора

Груби оствари средба со Мараш Дукај, министер за јавна администрација на Црна Гора

by Журнал.мк

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, денес оствари средба со г-дин Мараш Дукај, министер за јавна администрација на Црна Гора.

Ми беше задоволство да го пречекам денес на средба во Владата на Република Северна Македонија министерот за јавна администрација на Црна Гора, г-дин Мараш Дукај.

Разговаравме за одличната билатерална соработка меѓу нашите земји и императивот за зајакнување на нашата институционална координација кон заедничкиот евроинтегративен пат.

Го информирав министерот Дукај за цврстата проевропска определба на владеачката коалиција во нашата земја и за преземањето на клучниот чекор за усвојување на уставните измени во Собранието.

Взаемната поддршка во надминувањето на предизвиците кон европскиот хоризонт и заедничкото проектирање на прогресивната иднина е единствениот клуч на успехот што го имаме во нашите раце.

Ishte kënaqësi të mirëprisja sot në takim në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut ministrin e administratës publike të Malit…

Posted by Artan Grubi on Thursday, July 27, 2023

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More