14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Гром удри во Светскиот трговски центар во Њујорк

Најчитани вести

За време на бурата Хенри, која го погоди североисточниот дел на САД, гром го погоди Светскиот трговски центар во Њујорк.

Силниот дожд што го донесе Хенри предизвика голема штета во неколку американски сојузни држави, а повеќе од 140.000 домови останаа без електрична енергија.

Дождовите затворија мостови, закопаа патишта и заробија некои луѓе во возилата, пренесува Би-би-си.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com