27.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Гром уби 39-годишен маж во Зеница

Најчитани вести

Маж од Зеница на возраст од 39 години загинал откога гром удрил во него, како последица од невремето коешто вчера ја зафати Хрватска и регионот.

Трагедијата се случила синоќа додека се наоѓал на трактор со неговиот татко, брат и двајца соседи.

Силна бура и врнежи проследени со електрични празнења веќе неколку дена го зафатија регионот. Метеоролозите најавуваат топлотен бран неделава, со температури над 40 степени, кој ќе го зафати и Балканот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com