1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Гром уби 15-годишно момче во Србија

Најчитани вести

15-годишно дете загинало на лице место откако во него удрил гром. Како што јавуваат српските медиуми, настанот се случил попладнево околу 14 часот во српската општина Сјеница во Близина на Нови Пазар.

Како што пишуваат локалните медиуми, момчето чувало добиток на нива кога го погодил удар од гром.

Момчето починало на лице место.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести