Home » Гром уби жена и маж на плажа во Мексико

Гром уби жена и маж на плажа во Мексико

by Журнал.мк

Маж што продавал лежалки на плажа и жена која одмарала во Мексико починале откако гром ги удрил на плажата.

Жртвите наводно сакале да ги соберат своите работи и да побегнат од плажата откако забележале дека се приближува бура, но биле погодени од гром пред да можат да се спасат.

Останатите посетители на плажата веднаш побегнале.

Жената починала на местото на несреќата, а мажот бил пренесен во болница, но починал додека му била укажувана лекарска помош.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More