13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Грилиш е играч на Манчестер сити

Најчитани вести

Џек Грилиш е нов играч на Манчестер сити. Информацијата ја потврди новинарот Фабрицио Романо на својот профил на „Твитер“.

Астон Вила од трансферот на Грилиш заработи 100 милиони фунти (117 милиони евра). Ова е британски рекорд, пред четири години Манчестер јунајтед за пол Погба платија 105 милиони евра.

Грилиш со Сити потпишал договор до 2026 година.Доаѓањето на Грилиш значи дека клубот ќе го напушти Бернардо Силва.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com