-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Гризли-мечка усмрти кампер во САД

Најчитани вести

Во камп близу градот Овадо, западна Монтана, САД, гризли-мечка нападна и усмрти едно лице. Според шерифот во округот Пауел, мечката залутала во областа и се движела околу логорот, а нападот се случил меѓу 4,00 и 5,00 часот вчера наутро по локално време.

– Мечката се појавила близу луѓето пред овој фатален напад, потоа се оддлечила, па повторно се вратила, објасни шерифот Гавин Розелс.

Стручни лица трагаат по мечката. Идентитетот на жртвата засега не е објавен, а околностите на нападот сѐ уште се испитуваат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести