7.8 C
Skopje
Monday, December 6, 2021

Граѓаните од околината на Петриња и утрово ги разбуди земјотрес

Најчитани вести

Утрово во 5.59 часот, реонот на Петриња во Хрватска повторно се стресе. Граѓаните почувствувале земјотрес кој имал јачина од 3 степени според Рихтеровата скала.

Како што извести Сеизмолошката служба, сеизмографите забележале умерен земјотрес со епицентар на 4 километри југозападно од Петриња.

Магнитудата изнесувала 3 степени по Рихтер, а интензитетот во епицентаорт бил IV степени по ЕМС скалата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com