14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Граѓаните на Република Северна Македонија во Египет само со електронска виза!

Најчитани вести

Сите оние кои имаат интерес да патуваат во Египет може да добијат електронска виза за влез во земјата во рок од 24 часа од поднесување електронска апликација

Со цел аплицирање за електронска виза, заинтересираните треба да го посетат виза порталот на Египет на следниот линк www.visa2egypt.gov.eg;

Одобрената електронска виза пристигнува на е-меил и истата се печати и презентира на граничните премини на Египет.

За влез во Египет, покрај електронска виза, потребно е да се поседува и негативен PCR тест не постар од 72 часа пред пристигнувањето во земјата или признаен сертификат за вакцинација извршена најмалку 14 дена пред влез во земјата.

Република Северна Македонија е меѓу 74 земји на кои Египет им овозможи влез со електронска виза согласно горенаведената процедура

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com