19.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Гранатиран реогионот на Одеса?

Најчитани вести

Украина тврди дека регионот на Одеса е нападнат со ракетен напад од морето.

Нападот наводно го погодил селото Тузла, околу 68 милји југозападно од Одеса. Нема информации за жртви, иако властите соопштија дека нападот влијаел на критичната инфраструктура

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com