15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Гранатирано складиште за нафта во Луганск

Најчитани вести

Украинските безбедносни сили извршија ракетен напад врз складиште за нафта во Луганск. Ова го изјави Родион Мирошник, претставник на самопрогласената Народна Република Луганск.

Како што јавија медиуми, инцидентот се случил во 06.55 часот, по локално време. Експлозијата јасно се слушнала во центарот на градот.

Според очевидци, веднаш потоа избил пожар во складиштето.
„Огнот се гледа оддалеку. Министерството за вонредни ситуации се обидува да го изгасне пожарот“, напиша Мирошник на Телеграм.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com