8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Град Скопје ќе донира 32.500 евра за семејствата на настраданите во сообраќајната несреќа

Најчитани вести

Град Скопје ќе додели 2 милиона денари (32.500 евра) за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија.

На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување парична помош во знак на солидарност кон семејствата и почит кон настраданите.

Градот Скопје уште еднаш изразува длабоко жалење и сочувство до семејствата на настраданите, а на повредените им пожелува побрзо закрепнување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com