Home » Градоначалници, моторџии, музичари на промоција на новиот албум на „Некст тајм“

Градоначалници, моторџии, музичари на промоција на новиот албум на „Некст тајм“

by Журнал.мк

Синоќа во хотел „Мериот“, браќата Мартин и Стефан од „Некст Тајм“ синоќа имаа концертна промоција на нивниот нов музички албум насловен „Мајка“. Познатите близнаци одржаа мини концертна изведба на албумот и испеаа дел од песните кои се наоѓаат на овој албум.

Публиката се забавуваше на неколкуте преработки на македонски народни песни. Некст Тајм ги испеаа „Слушам кај шумат шумите“, „Нешто ќе те питам бабо“, „Кога падна на пирина“ и други. На сцената со нив настапи и Влатко Лозановски и заедно ја испејаа „Ја излези Ѓурѓо“ и уште повеќе ја подгреаа атмосферата.

Во публиката имаше на музички ѕвезди и политичари. Меѓу нив беа Перо Георгиевски Камиказа, а од политичарите можеше да се видат, градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски и поранешниот пратеник Илија Димовски и претседателот на мото-клубот „Ноќни волци“ Ленин Јовановски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More