15.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

Градоначалникот Шилегов се вакцинираше против Ковид-19

Најчитани вести

Во центарот за вакцинација во салата „Борис Трајковски“, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, го оствари своето право, но и обврска за вакцинација против Ковид-19.

Шилегов изјави дека само со масовна вакцинација може заедно да се победи оваа болест и ги повика граѓаните да го искористат своето право на вакцинација.

На крајот, срдечно ги поздрави сите прекрасни луѓе од медицинскиот персонал во Центарот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести