32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Градоначалникот на Штиш, Др-Сашко Николов стана татко

Најчитани вести

Градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов, стана татко. Тој на „Фејсбук“ објави дека е пресреќен бидејќи дека неговата сопруга родила син. Мајката и бебето се чувствуваат одлично.

„Денеска е преубав ден за мене, мојата сопруга и за мојата фамилија. Денес добив син! Благодарност до мојот другар Д-р Јосиф Ѓорески-Јоже, кој беше со нас од почеток“, напиша тој.

Д-р Николов неодамна беше избран за градоаначалник на Штип, откако од оваа функција замина Благој Бочварски. Тој претходно работеше како интервентен кардиолог во штипската Клиничка болница.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com