4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Градоначалникот на Гњилане би гласал за Максим Димитриевски

Најчитани вести

Градоначалникот на општина Гњилане од Република Косово, Лутфи Хазири, преку видео порака го поддржа независниот кандидат за градоначалник на Општина Куманово, Максим Димитриевски, кој на локалните избори настапува под граѓанската иницијатива „За Наше Куманово“.

„Куманово и Гњилане се добар пример за соживот и вербата дека заеднички можеме подобро да живееме. Граѓаните во овие две општини меѓусебно се почитуваат без разлика на политичка и етничка припадност. Поради оваа вредност која ја негуваме повеќе од две децении, со вашиот градоначалник Димитриевски решивме Куманово и Гњилане да ги збратимиме за да ја зајакнеме и дополнително да ја развиеме соработката. Кумановци, имате вреден и чесен градоначалник, кој се труди да направи сè за да се развие вашата општина. Имате градоначалник со кој треба да се гордеете. Знам дека на 17-ти октомври имате локални избори и би сакал да потенцирам дека доколку ја би живеел во Куманово, тогаш без двоумење, својот глас би го дал за Максим Димитриевски“, истакна Хазири.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com