10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Градежни работи на патот Групчин – Тетово

Најчитани вести

“Виадукт Трејд Дооел” денеска ќе изведува градежни активности – поставување на индуктивни јамки на магистрален пат А2 Групчин – Тетово, наплана станица Желино во времетраење од еден ден, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај, информира АМСМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com