Home » Грабеж во позната дискографска куќа во Атина

Грабеж во позната дискографска куќа во Атина

by Журнал.мк

Две маскирани лица во текот на ноќта извршиле грабеж во позната грчка дискографска куќа во Атина, а според грчките медиуми, одзеле сеф, јави дописничката на МИА од Атина.

Неофицијално, сторителите откако го нападнале чуварот, упаднале во зградата и во канцелариите на компанијата, одзеле сеф и побегнале.

Во тек е истрага на полицијата за пронаоѓање на сторителите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More