21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Грабар-Китаровиќ ја почнува трката за втор претседателски мандат

Најчитани вести

Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, денеска ќе ја претстави програмата со која и официјално ќе влезе во трката за втор мандат.

Почетокот на капањата Грабар-Китаровиќ симболично ќе го најави денеска, 11 ноември, во 11 часот, на загрепскиот Велесаем.

Порталот „Индекс“ пишува дека актуелната претседателка во својата програма ќе претстави седум поглавја што ги смета за клучни за својот втор мандат.

Китаровиќ денеска би требало да го претстави и слоганот на својата камапња.

Програмата, како што се наведува, ја пишувала сама, но со совети од експерти. Во програмата ќе бидат потенцирани безбедноста на општеството, благостостојбата на семејството, иницијативата три мориња и демографијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com