5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

„Го снема„ Кастриот Реџепи, нема да гласа за недоверба на владата

Најчитани вести

Се огласи Кастриот Реџепи од БЕСА:

Една од главните причини за мојот и политичкиот предмет Движење Беса на кој припаѓам, е интеграцијата на евроатлантикот на Македонија.

Земајќи го предвид политичкиот моментум, по одложувањето на оставката на премиерот Заев, заради процесот и силните сигнали од стратешките партнери на САД и ЕУ кои ми ги искомуницираа висок дипломат претставник, дека со месеци во декември има одличен шанса да имаме датум за почеток на разговорите за членство во ЕУ, одлучив да не присуствувам на собраниската седница каде што се донесе одлука за прашање оваа витална национална и државна точка. Како одговорен политичар и пратеник, оваа одлука која ја донесов не е лесна ставајќи го интересот на народот и државата на прво место.

Државата во овој важен период нема потреба од политичка криза и натопување во проблематични води со многу непознати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com