9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Го освои Светот со својот талент и остана мистериозен: 6 факти што не сте ги знаеле за славниот актер!

Најчитани вести

Леонардо ди Каприо никогаш не се вклопуваше во калапите.

1. Има ќерка

Всушност, ова девојче не е негова вистинска ќерка, но Лео реши да ја поддржи и да учествува во нејзиното школување и воспитување. Кога го снимаше филмот „Blood Diamond“, се сретна со мало девојче кое му прирасна за срцето. Иако не ја посвои, тој остана во контакт со неа и се обиде да ѝ го направи животот што е можно полесен и подобар.

2. Тој е неверојатен скржавец

Лео е човек кој не сака да се расфрла и оние што го познаваат велат дека е многу скржав. Ретко остава бакшиш и не троши пари.

3. Марк Волберг беше неговиот заколнат непријател

Додека заедно го снимаа „Кошаркарски дневници“, Леонардо и Марк не можеа да се поднесат еден со друг. Како што еднаш рече Волберг, Леонардо рече дека не сака да глуми покрај Марки Марк, што беше уметничко име на Волберг додека се занимаваше со хип-хоп. Ни тој не беше воодушевен ниту од Ди Каприо, признава тој.

Меѓутоа, кога започнале да соработуваат, биле принудени да признаат дека и двајцата биле добри актери.

4. Речиси ќе беше изеден од ајкула

Несовесниот потег за малку ќе го чинеше живот. Имено, додека бил на одмор во Јужна Африка, Лео имал блиска средба со голема бела ајкула која за малку ќе го изела. За среќа, тој навреме се повлекол во заштитниот кафез, што ја спречи ајкулата да стигне до него.

5. Течно зборува на германски јазик

Можеби сте го чуле Лео како зборува германски во некои филмови. Тоа е затоа што неговата мајка е родена во Германија и таа го научила овој јазик уште од рана возраст.

6. Тој скоро го смени своето име

Кога имал 10 години, неговиот агент го убедил да го смени името во Лени Вилијамс, затоа што тоа било позвучно и затоа тоа ќе му даде повеќе актерски улоги.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести