6 C
Skopje
Sunday, May 9, 2021

Го нарекуваат Шарај-Сан: Уапсен е маж во Јапонија кој истовремено бил во врска со 35 жени!

Најчитани вести

Јапонев, кој истовремено завлекувал и изневерувал 35 жени, имал фасцинантен план да ги искористи нивните пари и богатство.

39-годишниот Такаши Мијагава, наводно, им рекол на 35 жени дека сака сериозна врска со нив со оглед на тоа што подароците нема да бидат од голема вредност доколку не ги доведе во заблуда.

Ги носел жените на состаноци околу својот наводен роденден, за да добие вредни подароци за роденден во вредност од стотици фунти.

Тој на полицијата ѝ рекол дека добил подароци во вредност од 100.000 јени, што е околу 700 фунти. Меѓу подароците, како што соопшти полицијата, има и одело вредно 200 фунти.

Наскоро бил уапсен и обвинет за измама.

Мијагава на една 47-годишничка ѝ рекол дека му е роденден на 22 февруари, на друга 40-годишничка дека му е во јули, а на трета 35-годишничка дека неговиот роденден е, всушност, во април.

Полицијата открила дека неговиот вистински роденден е на 13-ти ноември.

Интересно е тоа што тој ги запознал жените додека работел во една маркетинг компанија. Добро е познато дека маркетиншките експерти треба да изберат да бидат исклучително снаодливи или креативни, но Мијанава ги преминал сите граници.

На една фотографија од Мијагава и непозната жена има и мала торта со порака: „Среќен роденден!“

Не е познато за кој од неговите родендени е направена фотографијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести