23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Го напушти престижното училиште и стана келнерка: Ова е вистинското лице на Лејди Гага

Најчитани вести

Американската пејачка Лејди Гага (35), чие вистинско име е Стефани Анџелина Германота, е родена на 28 март 1986 година во Њујорк, а вчера наполни 35 години.

Имено, пејачката започнала да свири музика од многу мала возраст, а на четиригодишна возраст започнала да свири пијано затоа што нејзината мајка инсистирала да стане културна млада дама. На единаесетгодишна возраст, таа започнала да го посетува приватното католичко училиште „Манастир на светото срце“.

Првата година помина три дена во манастир, каде што строго беше пропишано облекување. Токму ова искуство подоцна ја поттикна, како што вели, да експериментира со модата.

Уште тогаш беше многу позната како актерка, честопати премногу уживаше во своите улоги. На седумнаесет години, таа успеа да се пробие во престижното уметничко училиште „Тиш“. Таму таа ги подобри своите креативни способности со пишување есеи за уметност, религија и социјални теми. Но, таа брзо сфати дека не е за неа, па по само една година, се откажа од студиите на еден од најпознатите универзитети во Њујорк.

Набргу потоа, таа ја напушти својата семејна куќа во Менхетен и се пресели во оддалечен стан во Бруклин. Таму, како што и самата рече, падна во лошо друштво и експериментираше со дрога. Работела и како келнерка за да ги финансира своите настапи.

Во 2009 година, таа самата охрабруваше приказни за тоа дека е хермафродит и има машки полов орган и не сакаше да одговара на конкретни прашања во врска со тоа. Гласините дека има пенис ескалираа откако се симна од велосипедот на концертот, а под фустанот можеше да се забележи сомнителна испакнатина. Лејди Гага вели дека тоа било случајно. Покрај тоа, Лејди Гага активно ја поддржува ЛГБТ заедницата и се опишува себеси како бисексуалка.

Нејзиниот поранешен менаџер Дејвид Симни објави биографија за „Покер лице: Подемот и подемот на Лејди Гага“ во 2010 година, во која открива колку платила за слава.

Лејди Гага е преплашена од осаменоста, па секој пат, дури и кога се тушира, некој од нејзините соработници треба да биде под туш со неа. Секако, ако нема партнер – откри Дејвид.

Еден од соработниците раскажал како пејачката ја молела да спие со неа секоја вечер, само за да може да прегрне некого. Но, никогаш немаше ништо сексуално под туш или во кревет.

Иако вели дека не направила пластична операција и дека е горда на италијанскиот нос, бројни слики од нејзината младост, како и разни реномирани хирурзи го велат спротивното.

Имајќи предвид дека и недостасуваат изрази на лицето, претпоставувам дека стави ботокс. Очигледна е разликата и во нејзиниот нос, па секако беше подложена на ринопластика – изјави еден британски хирург.

Таа се обиде и со својата глума, во 2018 година глумеше во филмот „Sвездата е родена“ со Бредли Купер. Купер беше голем обожавател на Лејди Гага и сметаше дека е идеална за улогата на пејачка која започнува од дното и на крајот ја засенува музичката кариера на нејзиниот сопруг.

Тој во моментов го снима филмот „Куќата на Гучи“ со Адам Драјвер (37) и Ал Пачино (80) во Италија, а многумина предвидуваат дека ќе добие Оскар за улогата на Патриша Реџано.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести