22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Го имате ли овој мускул? Важно е да обрнете внимание на ЕДНА работа, и дали треба да се грижите ако ја немате?

Најчитани вести

Тие се нарекуваат зачетоци. Еден научник објасни за што станува збор на Твитер.

Дали знаевте дека на човечкото тело има заостанати остатоци од органи кои некогаш имале функција, но повеќе не постојат во современото време?

Дорса Амир е еволутивен антологичар кој често пишува за своето истражување на социјалните мрежи, а нејзиното објаснување за таканаречените „еволутивни заостанувања“ привлече големо внимание.

Ставете ја раката на рамна површина, а потоа поврзете ги палецот и малиот прст. Дали гледате затегнат дел на зглобот? Тоа е мускул наречен палмарис долг. Порано ни помагаше полесно да се движиме од дрво на дрво.

Денес, 14 проценти од луѓето го немаат тој мускул.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com