22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Гошев: Македонија нема ниту капацитет, ниту волја за ветинг во судството

Најчитани вести

Туше Гошев, поранешниот министер за правда и адвокат во вечерашното гостување во 24 анализа, истакна дека Македонија нема ниту капацитет за ветинг во судството.

„Апсолутно сум согласен дека со таквото парламентарно мнозинство и со таквото судство не сме способни да направиме ветинг во нашето судство.“ – рече Гошев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com