32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Гостиварчани приведени за поседување прашкаста материја

Најчитани вести

Скопје, 12 септември- На 12.09.2019 во 00.45 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„11-ти Октомври“, ги привеле Т.Т.(25) и Т.С.(25), двајцата од Гостивар, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com