28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Гори студиото во Лондон каде се снимаше серијалот за „Хари Потер“

Најчитани вести

Пожарникари го гасат пожарот што избувна синоќа во студиото на Вaрнер Брос, во близина на Лондон, во кое беа снимени сите осум филма од серијалот „Хари Потер“. Борбата со пламенот сè уште трае, јави Си-ен-ен.
Студиото се наоѓа во месноста Ливсден, а околните жители велат дека сè почнало синоќа кога ги разбудила силна миризба од чад.

– Осумнаесет противпожарни и помошни возила во овој миг се на терен, додека пожарникарите се борат со огнот, соопштија градските власти.

Според расположливите информации, засега нема жртви.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com