32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Гори старата велешка архитектура позната како “Варналиите”

Најчитани вести

Голем пожар го зафати комплексот од стара велешка архитектура познат меѓу велешани како “Варналиите”, пренесува Телма.

За сега нема информации за загрозени човечки животи, но штетата се претпоставува дека ќе биде огромна бидејќи се работи за неколку куќи кои се прогласени за културно наследство кое датира од 1868 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com