Home » Гори поранешната фабрика „Македонија табак“ во Тетово

Гори поранешната фабрика „Македонија табак“ во Тетово

by Журнал.мк

Наши читатели ни испратија видео од пожарот кој избувна во фабриката Македонија Табак во Тетово.

Бројни пожарникарски екипи се на терен и се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Засега нема информации од МВР, а во меѓувреме се очекува нивно соопштение.

Пожарот утрово избувнал во некои од просториите на објектот, но засега не е точно познато кои простории горат.

Digjet një fabrik në Tetovë

Posted by Tv Koha – Tetovë on Monday, May 30, 2022

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More