Home » Гори брод натоварен со 3.000 автомобили во близина на Холандија

Гори брод натоварен со 3.000 автомобили во близина на Холандија

by Журнал.мк

Товарен брод со околу 3.000 автомобили се запали покрај холандскиот остров Амеланд. Има загинати и повредени.

Во тек е голема спасувачка операција во Северното Море. Според портпаролот на холандската крајбрежна стража, пожарот веројатно избувнал во електрично возило на бродот кој пловел под панамското знаме.

Испловиле од северна Германија и биле на пат за Египет.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More