10.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Гореле куќа и магацин на две одделни локации во Куманово

Најчитани вести

Кумановските пожарникари гаселе пожар на два објекти изминатово деноноќие соопштија денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Вчера во ноќните часови гореле куќа и магацин на две одделни локации.

Територијалната противпожарна единица интервенирала од 21:10 до 22:40 часот во Долно Којнаре и гасела пожар во магацин со едно возило и пет пожарникари

Втората интервенција била на улицата „Романовска. Пожарникарите интервенирале на пожар на куќа час и половина во периодот од 22:40 до 00:15 часот со едно противпожарно возило и петмина пожарникари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com