13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

ГОРАТ ЧЛЕНСКИ ОД СДСМ – Членови од Јегуновце разочарани од партијата (ВИДЕО)

Најчитани вести

Повторно на социјалните мрежи се споделуваат видеа со разочарани членови на СДСМ како горат членски книшки.

На видеото се гледа како неколку лица кои наводно се постари членови на СДСМ од општина Јегуновце си ги палат своите членски книшки поради незадоволството кое го имаат кон актуелниот градоначалник.

Од снимката може да видиме како лицето кое си ја пали својата членска книшка вели дека е цели 30 години член на СДСМ и дека поради тоа што е „многу задоволен“ го прави ова.

– Најстарите членови на СДСМ од Општина Јегуновце огорчени од актуелниот градоначалник од СДСМ и од политиките на Заев ги горат членските книшки! Иде Дунав, стои во Фејсбук објавата.

Најстарите членови на сдс од Општина Јегуновце огорчени од актуелниот градоначалник од сдс и од политиките на заев ги горат членските книшки! Иде Дунав!

Posted by Мисија on Thursday, September 30, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com