Home » Горазд Ристески со извонреден успех на картинг-шампионатот во Бугарија (ФОТО)

Горазд Ристески со извонреден успех на картинг-шампионатот во Бугарија (ФОТО)

by Журнал.мк

Еден од најдобрите млади македонски картинг-возачи, Горазд Ристески забележа извонреден успех на последната трка од бугарскиот шампионат во класата МИНИ во Ќустендил, освојувајќи го второто место.

Со оглед на тоа што првпат оваа година настапува на силното натпреварувањето во Бугарија, иако со само девет години, Ристески одлично се соочи со предизвикот на патеката во Ќустендил забележувајќи пласман кој носи дополнителен мотив за уште поголеми успеси во иднина.

Оваа година шампионатот во Бугарија го заврши на четвртото место во генералниот пласман, но само поради фактот дека не учествуваше на две трки од првенството во Романија и во Враца.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More