12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Гол на сезоната во Франција – Ја скина мрежата на Нант

Најчитани вести

Младиот фудбалер на Лориен, Арман Лауриент, постигна спектакуларен гол на натпреварот против Нант. 22-годишникот, со голот постигнат во 86.минута, му овозможи на Лориен да освои еден бод.

Лауриент, му даде гол на голманот на Нант, Албан Лафон, од 40 метри. Наместо да нафрли од оваа далечина, младиот фудбалер реши директно да шутира кон голот и погоди.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести