10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Гол во Англија кој стана вистински хит, играчот му се сокри на голманот позади грб и… (ВИДЕО)

Најчитани вести

Течеше 90. минута кога домашниот напаѓач Меколи Бон му се сокри на гостинскиот голман позади грб и чекаше тој да ја пушти топката на земја.

Тоа што го чекаше го дочека, голманот Пикок Фарел ја пушти топката, а напаѓачот му ја зема, се создаде акција за Ипсвич по која израмнија на 1-1.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com