-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

ГОЛТКА ОД ОВОЈ ПРИРОДЕН ЛЕК Е ВИСТИНСКИ РАЗРЕДУВАЧ НА МАСНОТИИТЕ: Чисти запушени вени, артерии, но и црниот дроб! Еве како се подготвува

Најчитани вести

Редовното консумирање на овој природен лек ќе го зајакне организмот, ќе ги исчисти запушените вени и коронарните артерии

Лекарите истакнуваат дека е потребно да се отстрануваат насобраните масти и токсини од организмот барем неколку пати годишно, со цел да се заштити организмот од вируси и бактерии. Кога имаме силен имунолошки систем, не мора да се грижиме за можни болести.

Редовното консумирање на овој природен лек ќе го зајакне организмот, ќе ги исчисти запушените вени и коронарните артерии.

Состојки:

4 литри вода

8 чешниња лук

8 лимони

корен од ѓумбир

Содржината продолжува после огласот

Подготовка:

Излупете го лукот, лимонот и коренот од ѓумбир, потоа исечете ги на тенки ленти и ставете во блендер. Смесата потоа се става во тенџере, се додава вода и се вари. Кога ќе зоврие, тргнете го од оган и оставете да се излади за да може лекот да се филтрира. Овој лек се зема три пати на ден, по една чаша пред оброк.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести